Podziel się:

3M - Folie okienne

26-05-2008
Do schowka

Na początku 2008 roku firma 3M wprowadziła na polski rynek segment Constraction a  jedną z linii produktowych nowego segmentu jest bogata oferta folii okiennych, które nie tylko chronią i zdobią szyby, ale także pozwalają znacznie zmniejszyć ilość ciepła i szkodliwych promieni, emitowanych przez światło słoneczne.

 

 

 

W odpowiedzi na bardzo dobrą koniunkturę w branży budowlanej amerykański koncern 3M wprowadził na polski rynek na początku 2008 roku swój najnowszy segment Construction, obejmujący kompleksowe rozwiązania techniczne i architektoniczne dla branży budowlanej. Dzięki bogatej ofercie produktów i usług 3M oferuje swoim klientom praktyczne i pomysłowe rozwiązania, znajdujące zastosowanie na każdym etapie inwestycji - od opracowania projektu, aż po jego realizację. Jedną z najbardziej innowacyjnych grup produktowych, przeznaczonych do wykańczania wnętrz, są folie okienne 3M.

 

 

Szkło jak stal - folie zabezpieczające 3M ScotchshieldTM


W oparciu o wieloletnie badania firma 3M opracowała specjalne folie wzmacniające do szyb, charakteryzujące się trwałością i funkcjonalnością oraz zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Znajdują one zastosowanie w ochronie powierzchni szklanych, które mogą się stać obiektem ataku włamywaczy lub są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz związane z nimi zagrożenie życia i zdrowia pracowników.

 

Folie 3M doskonale chronią powierzchnie szklane, a przy tym są bardzo łatwe w montażu - aby wzmocnić wytrzymałość szyby, należy nakleić folię wzmacniającą na wewnętrzną stronę tafli szkła. Folie są transparentne, dzięki czemu nie ograniczają widzenia a w przypadku pęknięcia szyby folia utrzymuje jej kawałki w jednym miejscu, uniemożliwiając rozpryśnięcie i zabezpiecza osoby znajdujące się w pobliżu okna przed skaleczeniem odłamkami szkła.

 

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości folie wzmacniające do szyb 3M znajdują zastosowanie we wszystkich obiektach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia przestrzeni szklanych przez włamywaczy lub samych użytkowników pomieszczeń np. w szkołach, urzędach czy sklepach.

 

 

Jednym z najpopularniejszych produktów z segmentu folii wzmacniających do szyb jest folia 3MTM Scotch Ultra Windows Film.

Nowoczesna folia, wyprodukowana z połączonych 40 warstw poliestrowych o grubości jedynie 150 mikronów, jest niewidoczna dla ludzkiego oka, ale może wytrzymać eksplozję o sile wybuchu, jaką daje nawet 200 kg trotylu. Dzięki niewielkiej grubości folia 3MTM Scotch Ultra Windows Film jest dużo bardziej elastyczna, niż tradycyjne produkty. Właściwość ta, w połączeniu w wyjątkową wytrzymałością na rozerwanie, pozwala skutecznie redukować siłę uderzenia oraz utrzymać w całości elementy rozbitej szyby.

 

 

Dodatkowo wszystkie folie 3M eliminują ilość szkodliwych promieni UV, emitowanych przez światło słoneczne, wpływając pozytywnie na zdrowie pracowników i redukując efekt blaknięcia mebli oraz tkanin w zabezpieczonych pomieszczeniach. Folie wzmacniające 3M są jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na zabezpieczenie pomieszczeń przed kradzieżą oraz ochronę zdrowia i życia pracowników w przypadku uszkodzenia powierzchni szklanych w biurach, szkołach, przedszkolach i obiektach użyteczności publicznej.

 

 

Komfort dla pracowników, oszczędności dla pracodawcy - folie przeciwsłoneczne 3M ScotchtintTM


Charakterystyczną cechą budynków przeszklonych jest duża ilość światła dziennego wykorzystywanego do oświetlenia pomieszczeń. W przypadku budynków z dużą ilością szyb pojawia się jednak problem z nadmierną operacją słońca, zwłaszcza w okresie letnim, które powoduje nagrzewanie pomieszczeń i zmniejszenie komfortu pracy użytkujących je osób.

 

Dlatego z myślą o budynkach biurowych, szkołach, urzędach oraz obiektach użyteczności publicznej firma 3M stworzyła specjalną linię folii przeciwsłonecznych ScotchtintTM.

 

Ich zadaniem jest ograniczenie przenikania promieni słonecznych, a tym samym redukowanie temperatury w pomieszczeniach. Badania pokazują bowiem, że wzrost temperatury w biurze tylko o 1 stopień Celsjusza, zmniejsza wydajność człowieka aż o 5%. Nadmierna temperatura prowadzi nie tylko do dyskomfortu i zmęczenia użytkowników pomieszczenia, ale także jest szkodliwa dla sprzętu komputerowego i elektronicznego oraz powoduje niszczenie mebli i tkanin. Żaluzje montowane w oknach nie są w takim przypadku skuteczne, gdyż nie tylko powalają na przedostanie się ciepła do wnętrza pomieszczenia, ale także potem ograniczają jego ucieczkę na zewnątrz budynku.

 

 

Rozwiązaniem problemów z nadmiernym nagrzewanie pomieszczeń jest zastosowanie folii przeciwsłonecznych 3M np.: najnowszej folii Prestige 70.

Dzięki nowoczesnej technologii produkty 3M są łatwe w aplikacji i bardzo wydajne w użyciu. Naklejenie foli bezpośrednio na szybę powoduje powstanie na niej powłoki refleksyjnej, która obniża promieniowanie słoneczne z zewnątrz. Dzięki temu można łatwo zredukować efekt nagrzewania pomieszczeń nawet o 80%, co powoduje obniżenie temperatury w pomieszczeniach od kliku do kilkunastu stopni i wpływa pozytywnie na poprawę komfortu oraz wydajności pracy użytkowników.

 

 

Folie przeciwsłoneczne Prestige 70 charakteryzują się bardzo wysoką przepuszczalnością światłą widzialnego, przy jednoczesnej redukcji szkodliwego promieniowania podczerwonego. Dzięki temu zapewniają naturalne światło w pomieszczeniu i eliminują efekt nagrzewania. Obniżenie zużycia energii wykorzystywanej do schłodzenia pomieszczeń przynosi wymierne korzyści finansowe. Folie 3M wspomagają działanie klimatyzacji stabilizując temperaturę w pomieszczeniach, dzięki czemu redukują koszty chłodzenie budynku. Wydatki poniesione na instalację folii zwracają się w ciągu kilku lat, w zależności od konstrukcji budynku. Dodatkowo folie blokują promienie ultrafioletowe, dzięki czemu zapobiegają niszczeniu wyposażenia oraz ograniczają płowienie mebli i tkanin.

 

 

Estetyka i funkcjonalność - folie dekoracyjne 3M Fasara i Scotchcal


Linia folii okiennych segmentu Constraction obejmuje także wyjątkowe produkty do dekoracyjne powierzchni szklanych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Folie spełniają funkcje dekoracyjne i użytkowe, a wysoka jakość i elegancki wygląd produktów 3M sprawia, że wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istotny jest prestiż pomieszczenia.

 

 

Zastosowanie folii 3M wewnątrz budynków pozwala na zapewnienie prywatności osobom przebywającym w pomieszczeniach oraz uniknięcie przypadkowego zderzenia z szybą.

 

Wszystkie folie dekoracyjne, przeznaczone do stosowania wewnątrz budynku pokryte są powłoką antybakteryjną, zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. Na zewnątrz budynków folie są eleganckim i łatwym w montażu elementem dekoracji elewacji. Dzięki temu folie dekoracyjne 3M są chętnie stosowane w hotelach, biurach i centrach handlowych, w których służą przede wszystkim do eleganckiego prywatyzowania pomieszczeń.

 

Jednym z najbardziej znanych produktów do dekoracji powierzchni szklanych jest folia okienna 3M Scotchcal 7725 Dusted/Frosted, oferowana w dwóch wersjach: transparentnej oraz imitującej szkło piaskowane. Folia produkowana jest w szerokiej gamie kolorystycznej a dodatkowo jej powierzchnię można zadrukować, uzyskując ciekawy efekt dekoracyjny.

 

 

Wszystkie folie produkowane przez koncern 3M posiadają najwyższe atesty ITB oraz wymogi HACCP i IPS, a ich unikalne właściwości gwarantuje wysoka jakość materiału, użytego do produkcji folii. Bardzo ważnym elementem decydującym o trwałości produktu jest jego odpowiednia instalacja przez ekspertów posiadających autoryzację koncernu 3M. Folie 3M posiadają specjalny klej, który pozwala na łatwy i szybki montaż nawet w trudnych warunkach i ewentualną korektę złej aplikacji. Folie firmy 3M objęte są gwarancją od 3 do 10 lat, w zależności od produktu.

 

www.3m.pl

 

Tagi: Brak tagów
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
test
21:50:58 2017-03-01
nic z tego :( http://mebles.pl
auto designer
Odpowiedz
test dla potomnosci
21:49:55 2017-03-01
A gdyby tak wstawić tu link..
auto designer
Odpowiedz
Profesjonalne klejenie folii 3M
12:36:40 2011-02-14
Polecam folie okienne 3M oraz firmę TEXCONCEPT Autoryzowanego Dystrybutora i instalatora 3M. Oprócz folii będących wymogiem HACCP , zainstalowali nam również folie przeciwsłoneczne w krótkim terminie.
Jan Taczanowski
Odpowiedz
foliedekor
23:47:12 2010-10-25
bardzo ciekawa jest także oferta www.foliedekor.pl. Są to folie wykorzystujące elementy dekoracyjne, matowe do zasłonięcia, przysłonięcia widoczności do środka pomieszczenia : foliedekor art, foliedekor paski, foliedekor kratki, foliedekor kropki. Dla przykładu lines mat, lines white, top lines, linear, lines silver, dots white, dots silver, pane mat, pane white, pane silver, vision plus, dots lines, points, shade lines, tape lines, tiles, letter and numbers, art lines, art lines beige i flowers black.
montażysta folii
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Inne artykuły

Aktualności
 • I na plażę i do ogrodu
  W letniej kolekcji Rivirea Maison wiele nowości w postaci mebli, tekstyliów, typowo wakacyjnych akcesoriów i dekoracyjnych dodatków. Z mebli wyróżnić należy rattanowe meble ogrodowe, postarzane drewniane siedziska w kolonialnym stylu czy super wygodny kosz plażowy. W kolekcji akcesoriów i...
 • Quadra - nadeszła epoka kwadratu
  Dobranie odpowiednich baterii do niewielkiej łazienki nie jest łatwe. Jeśli w dodatku naszą łazienkę urządziliśmy w nowoczesnym stylu, znalezienie małej baterii może być sporym kłopotem. Z myślą o właścicielach niedużych, awangardowych wnętrz powstała najnowsza kolekcja...
 • Kolejne sklepy w Sieci Majster
  Wakacje w pełni, lecz dla Sieci Majster miesiąc lipiec był bardzo pracowitym okresem. Rozwój Sieci Majster przybiera na sile i tylko w miesiącu lipcu dołączyło kolejnych 6 sklepów. Obecnie na terenie kraju istnieje już 30 punktów handlowych i w miesiącu sierpniu planowane jest otwarcie...
 • Webinarium: Projektowanie kuchni w programie KD Max V6
  W trakcie trwania webinarium, zaprezentowane zostaną również przydatne narzędzia, przyspieszające codzienną pracę projektantów i stolarzy. Webinarium odbędzie się w dniu 26.01.2018 r. o godz. 11:00. Udział w nim jest bezpłatny, jedyne wymagania to wcześniejsza rejestracja...
 • Aż dwa, dwa tytuły Dobry Design 2014 dla Meble Taranko
  Dobiegła końca 3.edycja konkursu Dobry Design 2014, którego celem było wyłonienie najciekawszych na polskim rynku rozwiązań produktowych z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. W skład opiniotwórczego jury weszli znawcy i eksperci rynku meblarsko-wnętrzarskiego, projektanci i...
Nowości produktowe
 • LUXRAD - KOLIBER
  Jak zaprojektować grzejnik, który będzie funkcjonalny i jednocześnie ciekawy wzorniczo? Odpowiedzi najlepiej szukać u projektantki Dominiki Drezner, która dla marki LUXRAD zaprojektowała grzejnik Koliber. Swoją premierę miał na Warsaw Home 2018 i to w tym miejscu rok...
 • Jaroma - Vario Matic
  Wszystkie operacje frezowania, nakładania kleju, sklejania listew i ich oklejania wykonywane są „w przelocie”, z posuwem 6 ÷ 12 m/min. Zastosowanie: produkcja drzwi Operacje frezowania: 1. Wrezowanie wręgu 2. Nakładanie kleju termotopliwego na powierzchnię wcześniej...
 • STUDIO ITALIA - Kuchnie - styl angielski i prowansalski
  KUCHNIA W STYLU ANGIELSKIM I PROWANSALSKIM W "STUDIO ITALIA". Wrocławskie "Studio Italia" specjalizujące się w zakresie profesjonalnego projektowania i aranżacji ekskluzywnych wnętrz na terenie całego kraju, prezentuje m.in. klasyczne kuchnie w stylu angielskim i prowansalskim tak...
 • BOSCH - GCM 10 SD Professional
  Nowa ukośnica do cięcia paneli GCM 10 SD Professional oferuje wyjątkowy w tej klasie urządzeń komfort obsługi. Duża moc silnika i wydajność cięcia umożliwia wszechstronne wykorzystanie ukośnicy przez stolarzy oraz modernizatorów wnętrz. Wszystkie kąty do cięć ukośnych ustawia się...
 • NOCLAF - System Kastomizacji w meblach łazienkowych
  Nie tworzymy także stałej oferty - pokazywane Klientom kolekcje mogą być przez nich dowolnie modyfikowane. Działając na rynku mebli łazienkowych od przeszło 25 lat, zauważyliśmy jedną stale zgłaszaną potrzebę: dostosowywania mebli łazienkowych do nietypowych wymagań. Ta potrzeba...

Wyróżnione firmy

-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!
 • Agnieszka Łagan
 • Tomasz Sprężyna Horodyski
 • Edyta Antas
 • Rafał Olesiewicz
 • Agnieszka Sikorska-Augustyn Z Łobodów
 • Anahit Buniatyan
 • Beata Stachura
 • Adam Kwiatkowski
 • Bartosz Wojnar
 • Maciej Jaśkiewicz
 • Hanna Wyłupek Boś
 • Anna Morus
 • Kinga Kobielak
 • Andżelika Rzepka
 • Marta Zaręba-Lubańska
 • Jarosław Stachura
 • Marzena Podziewska
 • Izabela Simlat-Makuch
 • Magdalena Bielecka
 • Gabriela Kopeć
 • Anna Mackiewicz
 • Małgorzata Kozłowska
 • Mariusz Jota
 • Marta Zaremba
 • Beata Demianiuk
 • Darek Bałtowski
 • Wieslaw Pirkel
 • Anna Derkacz
 • Michał Jankowski
 • Krzysztof Wasilewski