W Starym Browarze czeka już „Najmilszy z Zajęcy” i ponad 2 tysiące innych
Sympatyczne zające opanowały Stary Browar już po raz dziewiąty i zostaną w nim do 15 kwietnia. Nowość to „Najmilszy z Zajęcy” pokryty pluszowym futerkiem w 3 kolorach: szarym, chabrowym i magenta. Nie zabrakło też fioletowych klasyków.
Stary Browar przygotował też niespodziankę - po raz pierwszy 6 zajęcy o wysokości ok. 2 metrów każdy wita i zaprasza do Starego Browaru podróżnych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica (do Wielkanocy będzie to aż 100 tysięcy osób, przylatujących i wylatujących do 22 miast w 12 krajach). Dodatkowo na poznańskich przystankach pojawiła się niestandardowa kampania promująca wielkanocne atrakcje w Starym Browarze. Citylighty AMS we wiatach przystankowych są… puszyste w dotyku, niczym tegoroczny „Najmilszy z Zajęcy”.
Ogólnie - w tym roku swój nowy dom znajdzie ponad 3000 zajęcy Starego Browaru, a ich sprzedaż rozpocznie się 1 kwietnia. Ponadto dzieci biorące udział w wielkanocnych warsztatach zabiorą pomalowane przez siebie figurki za darmo.
PRZYPOMINAMY co dziać się będzie, jakie czekają na wszystkich atrakcje w Starym Browarze, w okresie od 1 do 15 kwietnia br.
Do tych już tradycyjnych należą: spektakl, konkurs plastyczny dla dzieci i towarzysząca mu wystawa prac na temat zająca. 8 kwietnia dzieci obejrzą przygotowany we współpracy z Teatrem Fuzja i Empikiem spektakl „Ciocia Jadzia”. Po spektaklu odbędzie się wręczenie nagród indywidualnych w konkursie plastycznym dotyczącym zająca, do którego Stary Browar zaprosił 800 przedszkolaków z 5 podpoznańskich gmin. Będzie to 4. już edycja konkursu, w którym nagrodą główną jest ponad 1,5-metrowy zając Starego Browaru. Wystawa tegorocznych prac konkursowych czynna będzie w dniach 3-15 kwietnia w Atrium Starego Browaru.
Program wielkanocnych atrakcji w Starym Browarze przedstawia się następująco:
Ekspozycja zajęcy: 17 marca - 15 kwietnia
Warsztaty malowania zajęcy dla dzieci: 1-2 kwietnia i 8-9 kwietnia, godz. 10:30, 11:45, 13:00, 14:15, 15:30, 16:45; zapisy w Punkcie Informacyjnym w Pasażu, 25 marca od godz. 10:00
Sprzedaż małych zajęcy: 1 kwietnia, Punkt Informacyjny w Pasażu
Sprzedaż dużych zajęcy: 8 kwietnia, Punkt Informacyjny w Atrium i Pasażu
Spektakl teatralny dla dzieci „Ciocia Jadzia” (Teatr Fuzja i Empik): 8 kwietnia, godz. 12:00, Pasaż, wstęp wolny
Wolny Targ Wielkanocny: 8-9 kwietnia, godz. 11:00–19:00, Galeria na Dziedzińcu Sztuki, wstęp wolny
Targ Wielkanocny w Pasażu: produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five O’clock, 3-15 kwietnia
Wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie wielkanocnym dla przedszkoli: 3-15 kwietnia, Atrium, wstęp wolny
Słów kilka o wielkanocnych zającach Starego Browaru
Zające pojawiające się przed Wielkanocą w Starym Browarze, na stałe wpisały się już na listę największych atrakcji Poznania. To symbol nie tylko miejsca, ale też zapowiedź wiosny. Od 9 lat poznaniacy czekają na ich nową odsłonę, a w weekend rozpoczęcia ekspozycji znacząco wzrasta liczba gości. Na Facebooku, Instagramie i Snapchacie pojawiają się setki zdjęć i filmików z zającami, a liczba ta wzrasta wielokrotnie po rozpoczęciu ich sprzedaży. Wśród ich posiadaczy i kolekcjonerów jest wiele słynnych osób: aktorów, polityków, pisarzy, sportowców, blogerów czy dziennikarzy.
Zające co roku występują w dwóch lub trzech kolorach. Od 2014 r. można też „ożywić zająca”, przenosząc go w wymiar 3D w bezpłatnej aplikacji „Stary Browar”. Zając 3D reaguje na dotyk, można się z nim bawić, udostępnić w social mediach lub zamienić w wirtualną pocztówkę i wysłać znajomym. Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi rozpoczyna się sprzedaż zajęcy o wysokości 26 cm, a tydzień później zajęcy 46-centymetrowych.
CIEKAWOSTKA - popularność zajęcy ma też swoje mroczne strony. Na Facebooku od lat działa liczący kilka tysięcy osób fanklub zachęcający do „buchnięcia” zająca. Do kultowych figurek dołączyła więc kultowa już ochrona, która nieustannie wzbudza dreszcz emocji u oglądających.
fot. J. Wittchen
opr. md