W Starym Browarze trwają przygotowania do Wielkanocy
Nowe zające, w nowych odsłonach kolorystycznych i nowych ustawieniach pojawią się w Starym Browarze w piątek 17 marca br., a prawdziwi ich kolekcjonerzy mogą też liczyć na limitowaną edycję… futrzaków.
Stary Browar dla wszystkich niecierpliwych przygotował niespodziankę. Nowe umaszczenie zajęcy będzie można zobaczyć dzień wcześniej, na poznańskich przystankach autobusowych. Pojawią się tam one na citylightach AMS.
Również już tradycyjnie w Starym Browarze odbędą się warsztaty, spektakl i wielkanocne zakupy od lokalnych wytwórców. Stary Browar przygotował kilkaset miejsc na warsztatach malowania zajęcy dla dzieci, przedstawienie dla przedszkolaków i wystawę ich prac na temat zająca. Nowością będzie Wolny Targ Wielkanocny, w czasie którego będzie można kupić rzeczy tworzone zgodnie z ideą slow life i eko od lokalnych twórców i producentów, a dzieci będą mogły wziąć udział w trwających cały dzień warsztatach.
A tak przedstawiają się tegoroczne wielkanocne atrakcje w Starym Browarze - sprawdź daty i godziny:
Ekspozycja zajęcy: 17 marca - 15 kwietnia
Warsztaty malowania zajęcy dla dzieci: 1-2 kwietnia i 8-9 kwietnia, godz. 10:30, 11:45, 13:00, 14:15, 15:30, 16:45; zapisy w Punkcie Informacyjnym w Pasażu, 25 marca od godz. 10:00
Sprzedaż małych zajęcy: 1 kwietnia, Punkt Informacyjny w Pasażu
Sprzedaż dużych zajęcy: 8 kwietnia, Punkt Informacyjny w Atrium i Pasażu
Spektakl teatralny dla dzieci „Ciocia Jadzia” (Teatr Fuzja i Empik): 8 kwietnia, godz. 12:00, Pasaż, wstęp wolny
Wolny Targ Wielkanocny: 8-9 kwietnia, godz. 11:00–19:00, Galeria na Dziedzińcu Sztuki, wstęp wolny
Targ Wielkanocny w Pasażu: produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five O’clock, 3-15 kwietnia
Wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie wielkanocnym dla przedszkoli: 3-15 kwietnia, Atrium, wstęp wolny
Słów kilka o wielkanocnych zającach Starego Browaru
Zające pojawiające się przed Wielkanocą w Starym Browarze, na stałe wpisały się już na listę największych atrakcji Poznania. To symbol nie tylko miejsca, ale też zapowiedź wiosny. Od 9 lat poznaniacy czekają na ich nową odsłonę, a w weekend rozpoczęcia ekspozycji znacząco wzrasta liczba gości. Na Facebooku, Instagramie i Snapchacie pojawiają się setki zdjęć i filmików z zającami, a liczba ta wzrasta wielokrotnie po rozpoczęciu ich sprzedaży. Wśród ich posiadaczy i kolekcjonerów jest wiele słynnych osób: aktorów, polityków, pisarzy, sportowców, blogerów czy dziennikarzy.
Zające co roku występują w dwóch lub trzech kolorach. Od 2014 r. można też „ożywić zająca”, przenosząc go w wymiar 3D w bezpłatnej aplikacji „Stary Browar”. Zając 3D reaguje na dotyk, można się z nim bawić, udostępnić w social mediach lub zamienić w wirtualną pocztówkę i wysłać znajomym. Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi rozpoczyna się sprzedaż zajęcy o wysokości 26 cm, a tydzień później zajęcy 46-centymetrowych.
CIEKAWOSTKA - popularność zajęcy ma też swoje mroczne strony. Na Facebooku od lat działa liczący kilka tysięcy osób fanklub zachęcający do „buchnięcia” zająca. Do kultowych figurek dołączyła więc kultowa już ochrona, która nieustannie wzbudza dreszcz emocji u oglądających.
fot. J. Wittchen
opr. md